Bezplatná pomoc a poradenství nastávajícím maminkám v těžké situaci

Jste těhotná, a přitom na všechno sama?
Potřebujete se ve své situaci zorientovat?
Hledáte bydlení?

Potřebujete poradit s dávkami, na které máte nárok?
Chybí vám výbavička, kočárek a další nezbytné věci?
Máte obavu z toho, jak bude probíhat porod a zda a jak se potom zvládnete o dítě postarat? 
Rádi Vám pomůžeme. Stačí nám napsat email, zavolat nebo rovnou přijít osobně. Naše poradkyně se v klidu seznámí s Vaší situací a společně zkusíme najít cestu k řešení.
S čím vším Vám můžeme pomoci:
Poskytneme Vám psychickou podporu a bezpečný prostor, kde budeme moct v klidu probrat, co Vás trápí. Pomůžeme Vám se v náročné situaci zorientovat a postupně začneme hledat řešení. Pomůžeme Vám najít bydlení,získat přehled v systému sociálních dávek, na které máte nárok, sepsat návrhy k soudu apod. Pomůžeme Vám pořídit výbavičku, kočárek
a další nezbytné věci pro Vaše miminko. Pomůžeme Vám co nejlépe zvládnout těhotenství
a připravit se na porod, po psychické, materiální i zdravotní stránce.
Poskytujeme i individuální poradenství zaměřené na péči o dítě a jeho dobré prospívání. Nabízíme předání kontaktu nebo doprovod do dalších organizací, institucí, služeb, které by Vám mohly v dané situaci pomoci.
Podporu Vám poskytneme tak dlouho, jak budete potřebovat, jednorázově i dlouhodobě.
Poradenství pro těhotné ženy a dívky v obtížné životní situaci je poskytováno v rámci projektu „ Podpora těhotných žen na cestě k mateřství“. Jeho cílem je vytvořit vhodné podmínky pro narození a vývoj dětí u těhotných žen, které se ocitly v obtížné životní situaci nebo jsou ohroženy sociálním vyloučením, a podpořit tyto ženy v tom, aby zvládaly náročné situace spojené s těhotenstvím a výchovou dětí samostatně.
Za tímto účelem chce organizace ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky, z.s(zřizovatel olomoucké poradny) rozšířit fungování všech svých pěti regionálních poraden s přímou individuální podporou právě pro cílenější pomoc těhotným ženám v obtížné životní situaci a omezit tak u žen i jejich dětí riziko sociálního vyloučení. Projekt je realizován s podporou Nadace Sirius v rámci IX. grantového řízení, grantová výzva 2018 – Včasná podpora a pomoc ohroženým těhotným ženám s cílem vytvoření vhodných podmínek pro optimální vývoj jejich dětí.